გამოქვეყნება: 16 მარტი/ბოლო ვადა 23 მარტი
ადგილმდებარეობა:  თბილისი
სტაჟირების ხანგრძლივობა:  5 თვე
ორგანიზაცია აღმასრულებელი გუნდის ახალი წევრებით შევსების მიზნით, უმცროსი იურისტის პოზიციაზე, აცხადებს სტაჟირების კონკურს იურიდიული ფაკულტეტის ბაკალავრიატის საფეხურის სტუდენტებისთვის. შერჩეულ წევრთან/წევრებთან, 5 თვის განმავლობაში, გაფორმდება სტაჟირების ხელშეკრულება, სტაჟირების პროგრამა კი მიზნად ისახავს გამოცდილების, კომპეტენციისა და შესაძლებლობების მიცემას შერჩეული წევრების მიმართ, რომლებიც ორგანიზაციაში საქმიანობით იძენენ პრაქტიკულ პროფესიულ გამოციდლებას. სტაჟირება არაანაზღაურებადია, მაგრამ განხილული იქნება საჰონორარო მიდგომები.
პირველ ეტაპზე, შეფასდება შემოსული აპლიკაცია;
მეორე ეტაპზე ორგანიზაცია გასაუბრებაზე დაუკავშირდება მხოლოდ დამაჯერებელი შესაძლებლობის, აქტიური და საინტერესო Cv–ის ავტორს;
მესამე ეტაპზე კანდიდატთან მოხდება გასაუბრება;
მეოთხე ეტაპზე ორგანიზაცია გამოავლენს შეჩეულ კანდიდატს.
საქმიანობა, რომელსაც ორგანიზაციის აღმასრულებელი გუნდის წევრი - უმცროსი იურისტი განახორციელებს:
• ორგანიზაციის ხელმძღვანელთან ერთად, წარმომადგენლობითი უფლებამოსილების სტატუსით, მონაწილეობას მიიღებს მიმდინარე სასამართლო დავებში,
• გაეცნობა სამართალწარმოების განხორციელების პრაქტიკულ საშუალებებს, სტრატეგიების დაგეგმვას, მისი აღსრულების მექანიზმს, პროცესუალური კანონმდებლობის მისადაგების ხერხებსა და ფარგლებს,
• მოახდენს სამართლის, საზოგადოების, პოლიტიკისა და ადამიანის უფლებების დაცვის სფეროში მიმდინარე საკითხების ანალიზს და საჯარო გამოსვლების ფორმებით, გააცნობს საზოგადოებას,
• მონაწილეობას მიიღებს სამართლებრივი დასკვნების მომზადებასა და წარდგენის პროცესში, ჩაერთვება მონიტორინგებისა და კანონის ექსპერტიზის პროცესში,