სპექტაკლში შვიდი მსჯავრდებული და ერთი ყოფილი მსჯავრდებული ქალბატონი მონაწილეობდა. სპექტაკლის პარალელურად, თეატრის ფოიეში, მსჯავრდებულების მიერ შექმნილი ნამუშევრების გამოფენა გაიმართა.
შეხვედრა კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის სტუდენტებთან შედგა, სადაც დეტალურად იქნა განხილული ინიციატივა და მისი მიღების მიზეზები.
კონკურსის მიზანია გამოავლინოს ახალგაზრდები, ხელი შეუწყოს მათი მოტივაციის გაზრდას, საზოგადოების წინაშე წარდგენას და სამოქალაქო სექტორში შემდგომ აქტიურ ჩართულობას.
წიგნის მიზანია, მოიძებნოს რესურსები დიალოგისთვის და ურთიერთთანამშრომლობისთვის, რათა სამხრეთ კავკასიის ხალხების ისტორიაში დაიწყოს ახალი ეტაპი - ნდობის აღდგენა.
„ახალგაზრდა ადვოკატები“ პროექტს ახორციელებს „ქალთა ფონდი საქართველოში“ ფინანსური მხარდაჭერით.
ჟურნალში სტატიის გამოქვეყნება შეუძლიათ, როგორც დოქტორის ან/და მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხის მქონე პირებს, ასევე დოქტორანტებს, მაგისტრებს/მაგისტრანტებს და ბაკალავრებს.
სამეცნიერო ჟურნალი ,,ახალგაზრდა ადვოკატები 6 თვეში ერთხელ გამოიცემა და მასში სამართლის სხვადასხვა აქტუალურ საკითხია განხილული
ორგანიზაცია „ადამიანი, კანონი, თავისუფლების“ ინიციატივით, ბიბლიოთეკისთვის წიგნების შეგროვება საქართველოს მასშტაბით მიმდინარეობდა, რომელიც ბიბლიოთეკას 19 ივლისს გადაეცემა.