მნიშვნელოვანია, სამოქალაქო სექტორი პრაქტიკულ დოკუმენტად აღიქვამდეს სასამართლოს 2014 წლის 27 თებერვლის გადაწყვეტილებას, რათა თავიდან იქნეს აცილებული სამართლებრივი რეალობის სუბიექტური მხარე
„ახალგაზრდა ადვოკატები“ დადებითად აფასებენ 50% ბარიერისთვის მზაობის საკითხს და ამასთანავე ხელისუფლებას უფრო მასშტაბური ცვლილებებისკენ მოუწოდებენ
საქართველოს ბანკების ასოციაცია „ახალგაზრდა ადვოკატებს“ ვერ დაეთანხმება შეხედულებაში, თითქოსდა ბანკები საქართველოში ადამიანის უფლებებს არღვევენ.
საზოგადოება ნაკლებადაა ინფორმირებული, ხშირ შემთხვევაში, არ არსებობს ზოგადი წარმოდგენაც კი, რა მნიშვნელოვან კომპონენტებს შეიცავს პროექტის იურიდიული მხარე
გაზრდილია იმ ადამიანების რაოდენობა, რომლებსაც ბანკებთან სამართლებრივი დავა გააჩნიათ. ყველაზე ხშირად, მოქალაქეები „ლიბერთი ბანკს“, „ვითიბი ბანკსა“ და „საქართველოს ბანკს“ უჩივიან.